Ekodotace a šrotovné na VARI

Ekodotace a šrotovné na VARI

Potřebujete vyměnit motor u VARI stavebnicového systému nebo u starších strojů TERRA VARI?  Máte problémy s Vaším čtyřtaktním nebo dvoutaktním motorem?  I v letošním roce máte možnost vyměnit svůj starý, nefunkční motor za nový. I letos běží akce EKO DOTACE. V rámci této akce můžete získat dotaci ve výši 6 000 Kč na nákup nové pohonné jednotky VARI.

Obsah:

Eko dotace VARI

Pokud k při nákupu nové pohonné jednotky prodejci dopravíte svůj starý, třeba i nefunkční, dvou či čtyřtaktní motor s řídítky a odstředivou spojkou 80 mm (tzn. pohonné jednotky používané na strojích TERRA nebo VARI Systému) získáte v rámci EKO DOTACE slevu 6 000 Kč na nákup nové pohonné jednotky PJGCVx200 (motor HONDA) nebo pohonné jednotky PJCV224 (motor Kohler) včetně nových řídítek, příruby a spojky. Touto výměnou získáte zcela novou pohonnou jednotku se čtyřtaktním motorem za skvělou cenu.

V letošním roce se akce EKO DOTACE vztahuje na nákup těchto nových pohonných jednotek:

  • Pohonnou jednotku PJGCVx200  se čtyřtaktním motorem HONDA GCV200 včetně plné záruky za skvělých 20 990 Kč s DPH.
  • Pohonnou jednotku PJCV224 s motorem KOHLER COMMAND PRO CV224 včetně plné záruky za skvělých 21 990 Kč s DPH.

Technické informace

Čtyřtaktní motory lze bez zvláštních úprav provozovat na starších převodovkách T-20 a DSK-317 po jednoduché výměně upínacích nýtů. Tyto nýty nejsou součástí dodávky nové pohonné jednotka a je potřeba je zakoupit samostatně. Případně lze vyměnit  jedno ozubené soukolí pro správné naladění pracovních rychlostí (není to však podmínkou).

U převodových skříní T-19 a DSK-316 je nutné přestavět i převody pro provedení čtyřtakt především pro správné otáčky adaptérů a jejich funkci (tato úprava není zahrnuta v ceně EKO DOTACE).  Nebo můžete využít akce ŠROTOVNÉ a získat zcela novou převodovou skříň.

Šrotovné VARI

Akce ŠROTOVNÉ je určena na  výměnu staré převodové skříně VARI za novou. Týká se jak převodových skříní DSK-316, tak i všech převodových skříní DSK-317.

Pokud chcete získat novou třírychlostní převodovku DSK-317/S (čtyřtaktní provedení s osovým čepem) nebo DSK-317.1/S (čtyřtaktní provedení s dlouhou osou pro VARI GLOBAL) se zpátečkou pro čtyřtaktní motor se slevou 8 000 Kč za 13 990 Kč včetně DPH, stačí při zakoupení této nové převodové skříně odevzdat u prodejce starou i nefunkční převodovou skříň.

V rámci akce ŠROTOVNÉ můžete za cenu 13 990 Kč získat i třírychlostní převodovou skříň se zpátečkou – DSK-317, která  je určená pro TERRA – VARI systémy, kde je pro uchycení kol a kypřicích nožů „osový čep“. Je určena pro 2-taktní motory. Podmínkou získání slevy je vrácení staré převodové skříně VARI.

V případě nákupu nové čtyřtaktní převodovky DSK-316.1PSVN s aktivním vývodem můžete získat slevu 6 000 Kč a převodovku DSK-316.1PSVN nakoupit za cenu 11 990 Kč včetně DPH. Tuto slevu při nákupu nové převodovky získáte, když u prodejce odevzdáte vaši starou i nefunkční převodovku VARI.

Akci lze využít při vrácení funkčních či nefunkčních zkompletovaných převodovek VARI:

  • DSK-317, T-20, AKY, BSU všech modifikací a roků výroby pro získání čtyřtaktní převodovky DSK-317/S (s osovým čepem), nebo DSK-317.1/S (GLOBAL)
  • DSK-316 a T-19  všech modifikací a roků výroby pro získání čtyřtaktní převodovky DSK-316.1PSVN s rozšířeným rozchodem foukaných kol a s vypínatelným náhonem

Převodovky musí být bez tažné nápravy a kol nebo kultivačních nožů, všech závěsů, radliček a dalších dílů příslušenství. Tyto komponenty se opět použijí na nově získanou DSK-317/S, na DSK-317.1/S (GLOBAL) je potřeba zakoupit tažnou nápravu a kultivační nože nové.

Hlavním cílem  akce EKO DOTACE i akce ŠROTOVNÉ je zmodernizovat stávající stoje VARI, tak aby byly plně funkční a v souladu se současnými technickými požadavky.

V případě využití obou uvedených akcí můžete získat DOTACI na nákup základních částí malotraktoru VARI Global v celkové výši 14000,-Kč, kdy jednoduše využijete akci EKO DOTACE a akci ŠROTOVNÉ. Podívejte se do sekce Převodová skříň DSK 317 a vyberte si dle potřeby.